oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Fotogaleria ˇ Regulamin ˇ Kontakt ˇ Strefa Fana ˇ Forum ˇ Zareklamuj się ˇ Terminarz 2015Luty 28 2015 02:52:25
Tłumaczenie Strony
Darmowe narzędzie do tłumaczeń stron internetowych
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 277
Najnowszy Użytkownik: Paulina
Rozwiązanie Konkursu nr 11
Cyrk Vegas
Końca dobiegł ostatni z dzisiejszych konkursów, w tym konkursie zapytaliśmy kto prowadzi program Cyrku Vegas w sezonie 2014. Poprawnej odpowiedzi udzielił nam Dominik Olszak i to właśnie do niego wędruje zaproszenie na program Cyrku Vegas. Oczywiście mieliśmy namyśli pana Sebastiana Sieradzkiego ,który to w obecnym sezonie prowadzi program Cyrku Vegas. Zwycięzcy gratulujemy i prosimy o kontakt w celu ustalenia odbioru nagrody.
Rozwiązanie Konkursu nr 10
Cyrk JUREMIX
Końca dobiegł także konkurs numer 9. W którym to zadaliśmy Państwu pytanie "Co chcielibyście zobaczyć pod namiotem Cyrku Juremix". Do wygrania było oczywiście zaproszenie na program Cyrku Juremix. Nadesłano nam tylko jedną pracę konkursową ,która jak się okazuje zwyciężyła.
Ponownie posiadaczem wejściówki na Cyrkowe Show Juremix stał się Martin Redman.
Zwycięzcy serdecznie gratulujemy i jednocześnie prosimy o kontakt.
Rozwiązanie Konkursu nr 9
Cyrk Korona13
W 9 konkursie organizowanym przez nasz portal trzeba było rozpoznać trzy roczniki ulotek cyrku Korona.
Nagrodą w konkursie było zaproszenie na program Największego w Polsce - Cyrku Korona na program pt "Kamera Akcja". Nadesłano nam aż 3 prace jednakże ostatecznie wygrana została przypisana losowo do Dominika Olszaka,który udzielił nam najszybciej odpowiedzi na wszystkie trzy zagadnienia.
Gratulujemy wygranej. Poprawne odpowiedzi to: 2003, 2006 oraz 2007. Zwycięzce prosimy o kontakt.
Konkurs nr 11

Tym razem do wygrania jest zaproszenie na pokaz Cyrkowy Cyrku Vegas. Pytanie Konkursowe brzmi: Kto prowadzi program cyrku Vegas? Na odpowiedzi czekamy do godziny 22.00. Odpowiedzi prosimy nadsyłać na nasz adres Email Konkurs Zakończony !

Konkurs nr 10

Tym razem do wygrania są 2 zaproszenia na program Cyrku Juremix. Pytanie Konkursowe natomiast brzmi: Co chciałbyś zobaczyć na scenie panoramicznego Polskiego Cyrku Juremix.
Na odpowiedzi czekamy do godziny 22.00 włącznie. Odpowiedzi prosimy nadsyłać na nasz adres meilowy
Konkurs Zakończony !

Rozwiązanie Konkursu nr 8
Konkurs Dochodzi godzina 19.00 tak więc nadchodzi także czas aby podsumować konkurs nr 8.
Tym razem musieli państwo odpowiedzieć na pytanie: Co najbardziej podoba mi się w cyrku Arena, Vegas lub Juremix. Nadesłano nam dwie poprawne odpowiedzi. Tak więc wygrywa Kacper Kordecki zaproszenie do Cyrku Vegas oraz Łukasz Piotrowski zaproszenie do Cyrku Juremix. Serdecznie Gratulujemy wygranej.

Łukasz Piotrowski: Wezmę pod uwagę program Cyrku Juremix. Podoba mi się ta" inność" tego cyrku. Nie ma typowej areny. Wszystko prezentowane jest na scenie. Do każdego numeru jest wspaniale dobrana muzyka. Artyści popisują się nie tylko wspaniałymi umiejętnościami cyrkowymi, ale również grą aktorską i piękną choreografią. Na scenie mamy okazję obserwować piękną scenografię. Nic dodać, nic ująć. Poza tym, na uwagę zasługują również kostiumy, które np. w numerze na żyrandolu nawiązują do dawnych epok. Cyrk ten podąża z duchem czasu. Nie boi się eksperymentować w kwestii doboru oryginalnej muzyki. I to uważam za WIELKI PLUS.
Kacper Kordecki: Ponieważ bardzo chciałbym iść do tego cyrku już dwa lata tam nie byłem a mają program bardzo dobry, w tym roku bardzo się podnieśli- kupili nowy namiot, nowych artystów zatrudnili. Według mnie trzeba podziwiać dyrektora za to ile pieniędzy włożył w ten cyrk- oni utrzymują się tylko z biletów. Cyrk Arena to również jeden z moich ulubionych cyrków - chciałbym jeszcze raz przeżyć tą magię cyrku w Arenie. A także porobić wiele pamiątkowych zdjęć na portal. Może jeszcze przejechałbym się na wielbłądzie :) MOŻE :)
Rozwiązanie Quizu!
Na potrzeby dzisiejszego święta zorganizowaliśmy quiz cyrkowy. Jednak nadszedł najwyższy czas aby podsumować także i Quiz. Tak więc Zaproszenie do Cyrku Arizona oraz Vegas otrzymuje Dominik Olszak.
Poniżej prezentujemy poprawne odpowiedzi:
1. Kto był ostatnim dyrektorem Studium Cyrkowego w Julinku?
a) Pietruszka Stanisław
b) Ludwikowska Agnieszka
c) Borkowska Anna
d) Pietruch Leon

2.) Jaki cyrk przedstawiony jest na filmie "Woda dla Słoni"
a) Vargas
b) Benzini
c) Brothers Ring Circus

3.) Gdzie aktualnie znajduje się Szkoła Sztuki Cyrkowej ?
a) w Krakowie
b) w Warszawie
c) w Tarnowie
d) w Piekarach Śląskich

4.) w którym Polskim cyrku można było podziwiać pokaz niedźwiedzi?
a) Kaskada
b) Warszawa
c) Korona
d) Krasnal

5.) Co się stało z Polskim Cyrkiem Europa ?
a) Zawiesił działalność na rok.
b) Zakończył działalność.
c) Zbankrutował

6.) Gdzie w czasie przerwy zimowej odbywały się w tym roku programy Cyrku Korona?
a) w Belgii
b) w Holandii
c) w Berlinie

Gratulujemy Wygranej !!!
Rozwiązanie Konkursu nr 7
Konkurs
Kolejny konkurs dobiegł końca. Tym razem pytanie konkursowe brzmiało: Czy Cyrk Juremix posiada szczekaczkę? (Jeżeli nie to dlaczego). Nagrodą w konkursie było podwójne zaproszenie na pokaz Cyrku Arizona. Najlepszą odpowiedź udzielił Kacper Kordecki i to właśnie on otrzymuje od nas zaproszenie.
Szanowny Kacprze gratulujemy wygranej i jednocześnie prosimy o kontakt.
UWAGA UWAGA COŚ SPECJALNEGO!
Szanowni Państwo,
W związku z licznym zainteresowaniem naszymi konkursami organizujemy Konkurs Specjalny oznacza to że 2 najbardziej aktywne osoby zostaną nagrodzone zestawem kuponów cyrkowych a także wejściówką do Cyrku Juremix. Tak więc zachęcamy do udzielania się na naszym portalu udzielania odpowiedzi konkursowych itp gdyż na prawdę warto. 2 najaktywniejsze osoby dzisiejszego dnia portalu Arena Cyrkowa wyłonione zostanę po godzinie 22.00.
Rozwiązanie Konkursu nr 6
Konkurs
Kolejny konkurs organizowany przez nasz portal dobiegł końca. Tym razem do wygrania było zaproszenie na program Cyrkowy - Cyrku Arena. Natomiast aby wygrać należało uzasadnić dlaczego to właśnie Ty masz otrzymać zaproszenie na program. Nadesłano do nas wiele odpowiedzi jednak jednak jedna z nich jest perfekcyjnie dopracowana. Tak więc zwycięzcą okazał się Łukasz Piotrowski. Wygrywającą odpowiedź postanowiliśmy umieścić poniżej:


Dlaczego nagroda powinna trafić w moje ręce ? Jestem wielkim pasjonatem sztuki cyrkowej już od dawna. To moje hobby i pomysł na oderwanie się od codziennej, szarej rzeczywistości. Być może to banał, bo wiele osób zapewne pisało już podobnie, ale taka jest prawda. Częścią kultury masowej Polaków jest głównie teatr i kino. A jeśli się wspomni o cyrku, to powoduje to dziwne reakcje u ludzi. Zapewne chodzi o „cyrk” na ul. Wiejskiej. Jak widać, ludzie mają bardzo mylne skojarzenia. Każdy, kto pójdzie czy do teatru, czy do kina, odpowie – „film był świetny – ryłam/ryłem ze śmiechu”, znajdą się i tacy, którzy odpowiedzą – „wzruszyłam się/wzruszyłem się – film był przejmujący”. A jeśli ktoś pójdzie do teatru – zareaguje podobnie i odpowie, że sztuka teatralna, czy balet bardzo mu się podobał, wspaniała była gra aktorska, można mnożyć i mnożyć podobne odpowiedzi.

Osoby, które kochają sztukę cyrkową (a ja się do nich zaliczam), wiedzą doskonale, że atmosfera panująca czy w kinie, czy w teatrze, nie oddaje tej magii, jaką znajdziemy (jaka panuje) pod cyrkowym chapiteau. Tam osobiście „odczuwamy ją” („dotykamy jej”) na własnej skórze. Ma na to wpływ nie tylko osoba klauna/komika (który po prostu musi być dobry i musi umieć scalać poszczególne punkty programu), ale również oprawa całego widowiska – łącznie z muzyką, grą świateł, choreografią, kostiumami artystów oraz wręcz grą aktorską artystów cyrkowych. Ale najważniejsi są przede wszystkim sami artyści, którzy (wraz z klaunem/komikiem) tworzą dany spektakl cyrkowy i to od nich, od ich umiejętności na arenie cyrkowej zależy, jaki będzie efekt końcowy poszczególnych numerów oraz całego show. Czyli – jaka będzie opinia widzów po obejrzanym spektaklu cyrkowym.

Często zachęcałem swoich znajomych, by udali się ze mną do jakiegoś cyrku (były to osoby, które nigdy wcześniej nie były w cyrku). Większość mi odmówiła już na samym początku, twierdząc, że to tylko dla małych dzieci i że to wstyd w ogóle mówić, że było się w cyrku. Starałem się wówczas wysuwać takie argumenty, żeby pokazać, że ich myślenie jest błędne. Często jednak bez rezultatu. Ale zdarzały się osoby, które, gdy znalazły się pod cyrkowym chapiteau, stwierdziły, że drugiego takiego miejsca nie ma. I w samych superlatywach wypowiadały się o tym, co tam zobaczyły. Opinia osób ,które pierwszy raz są w cyrku (lub któryś z kolei) jest jednoznaczna – mówią oni, że atmosfera, panująca w nim, jest po prostu niepowtarzalna. Łączy się z tym również wata cukrowa, którą głównie tam kupimy. Oprócz waty cukrowej możemy nabyć różnego rodzaju pamiątki cyrkowe – świecące gadżety, balony, które wykonywane są teraz z trwałych materiałów, foldery z programami cyrkowymi, kubki z nazwą danego cyrku. Możemy również zrobić sobie zdjęcie z którymś ze zwierząt, występujących w cyrku, czy też przejechać się na koniu, kucyku, czy wielbłądzie (tu bardziej chodzi o dzieci).


Z tą niezwykłą atmosferą, panującą pod samym cyrkowym chapiteau, łączy się również cała otoczka związana z taborem oraz piękne, kolorowe plakaty, jakie można znaleźć na każdym słupie, czy też kupony reklamowe w różnego rodzaju sklepach – tych dużych i tych małych.

Wspominając o tej niepowtarzalnej magii cyrku, chciałbym nawiązać do czasów świetności polskiej sztuki cyrkowej, czyli czasów „Julinka”. Z pewnością teraz kontynuatorem spuścizny szkoły w Julinku jest dyrektor Cyrku Arena, pan Mirosław Złotorowicz. Teraz chciałbym głównie napisać o latach osiemdziesiątych, bo tamte czasy najlepiej pamiętam. Kiedy chodziłem do szkoły podstawowej, zawsze wyczekiwałem przyjazdu cyrku. A kiedy pojawiały się plakaty cyrkowe zwiastujące, że w mieście będzie cyrk, stawało się to wielkim wydarzeniem. Przede wszystkim, w tamtych czasach, cyrki stały po dwa tygodnie w jakimś dużym mieście (później trochę krócej – bo tylko tydzień). Wracając np. ze szkoły często zatrzymywałem się i patrzyłem, jak pracownicy obsługi technicznej wznoszą do góry cyrkowe chapiteau i rozstawiają ogrodzenia na trawie, za którymi odpoczywały i leniuchowały zwierzęta. Dzieci w tamtych czasach wiele godzin spędzały przed takimi ogrodzeniami, by móc pooglądać „aktorów” widowiska cyrkowego. Plakaty, reklamujące dany cyrk, były wtedy zupełnie inne. Było więcej czarno-białych, ale były również i kolorowe. Również tabory wyglądały wtedy zupełnie inaczej. Miało to wszystko swój niepowtarzalny klimat. Mimo, że było wtedy znacznie skromniej, jeśli chodzi o tę całą otoczkę cyrkową, to brakuje mi tego. W tamtych czasach nie można było kupić takich pięknych gadżetów cyrkowych, jakie są teraz. Nie było takich nowinek technicznych. Ale na pewno była, jest i będzie słynna wata cukrowa. A tamte dobre czasy polskiej sztuki cyrkowej zawsze będą się kojarzyć z niepowtarzalnym zapachem trocin. To „esencja” cyrku. Na uwagę zasługuje również sama orkiestra. Nie było żadnej muzyki puszczanej z magnetofonu. Wszystko „leciało” na żywo. Orkiestra również była jednym z plusów/zalet tamtejszych programów cyrkowych. Muszę również wspomnieć o tym, że mieliśmy wtedy bardzo dobre orkiestry cyrkowe. Na spektakle cyrkowe można było chodzić kilkakrotnie, bo bilety były naprawdę tanie. Nie przypominam sobie momentu, by 20-30 lat wstecz na programach cyrkowych było mało ludzi. Zawsze były komplety widowni. Zresztą, który z artystów chciałby występować przed pustą widownią. Na arenie cyrkowej w tamtych czasach występowała większa liczba artystów, niż teraz.

Uważam, że sztuka cyrkowa powinna być głęboko zakorzeniona w kulturze masowej społeczeństwa polskiego. Mam jeszcze nadzieję, że może kiedyś nastaną takie czasy, gdy sztuka cyrkowa w Polsce będzie cieszyła się taką popularnością jak w Niemczech, we Francji, Włoszech, Rosji, na Ukrainie, w Hiszpanii, Austrii lub w Szwajcarii.

Bo tylko te 2 godziny spektaklu cyrkowego potrafią „zmienić” największego ponuraka i wypełnić jego serce uśmiechem i radością J Niech żyje magia cyrku !!! :)


Łukasz Piotrowski
Quiz Cyrkowy - wygraj zaproszenie do Cyrku Vegas i Arizona
Zgodnie z planem przygotowaliśmy dla państwa Quiz Cyrkowy. Tutaj przygotowaliśmy aż 2 nagrody.
Za pierwsze miejsce zwycięzca otrzyma zaproszenie do Cyrku Arizona zaś za drugie miejsce do Cyrku Vegas. Życzymy szczęścia.

1. Kto był ostatnim dyrektorem Studium Cyrkowego w Julinku?
a) Pietruszka Stanisław
b) Ludwikowska Agnieszka
c) Borkowska Anna
d) Pietruch Leon

2.) Jaki cyrk przedstawiony jest na filmie "Woda dla Słoni"
a) Vargas
b) Benzini
c) Brothers Ring Circus

3.) Gdzie aktualnie znajduje się Szkoła Sztuki Cyrkowej ?
a) w Krakowie
b) w Warszawie
c) w Tarnowie
d) w Piekarach Śląskich

4.) w którym Polskim cyrku można było podziwiać pokaz niedźwiedzi?
a) Kaskada
b) Warszawa
c) Korona
d) Krasnal

5.) Co się stało z Polskim Cyrkiem Europa ?
a) Zawiesił działalność na rok.
b) Zakończył działalność.
c) Zbankrutował

6.) Gdzie w czasie przerwy zimowej odbywały się w tym roku programy Cyrku Korona?
a) w Belgii
b) w Holandii
c) w Berlinie

Warunkiem aby wygrać zaproszenie jest odpowiedzenie na wszystkie pytania konkursowe.
Strona 6 z 50 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Nowe Fotografie:
Cyrk Zalewski 2015

Cyrk Korona 2015

Fotogaleria już dostępna!
Kliknij TUTAJ

Na Forum
Najnowsze Tematy
Oddam, Sprzedam, kup...
śkąd jestes
KUPNO
Najciekawsze Tematy
Oddam, Sprzedam, ... [0]
śkąd jestes [0]
KUPNO [0]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

KOLEKCJONER CYRKOWY
27/02/2015 21:44
Dacie cos?

KOLEKCJONER CYRKOWY
26/02/2015 07:36
Sorry:-)

Administrator
25/02/2015 23:10
a nie jest, zdjęcia są, artykuł jest smiley

KOLEKCJONER CYRKOWY
25/02/2015 21:22
Admin mial byc dzos dzienzcyrkiem zalewskim!

Administrator
21/02/2015 23:07
w naszej fotogalerii ukazało się ponad 470 zdjęć z tegorocznej edycji "Cyrkowo Bajkowo" Cyrku Korona podczas premiery na Warszawskiej Białołęce

CYRK ViVaT
20/02/2015 12:30
Cyrk "viva" rozpoczyna działalność w Polsce i szukamy dobrego administratora do współpracy Skype: guglic1

Administrator
19/02/2015 22:03
dziękujemy

ibi234
19/02/2015 21:50
Cyrk Korona 26.02.15r Bełchatów ul.Staszica obok stadionu, godzina 17

edek570
19/02/2015 11:28
Cyrk Korona 27.02.2015 Kępno ul.Walki Młodych , godzina 17

edek570
19/02/2015 11:27
Cyrk Zalewski 26.02.2015 Płońsk , Rutki , godzina 17

Archiwum
right border
unten links unten rechts


815258 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie